Mis on Shindo®?

ShindoShindo® on Jaapanist pärit ravi- ja kehaharjutamise viis, mis rajaneb tuhandeid aastaid vanadele teadmistele ning põhineb tugevalt kõige uuematele teadmistele inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Inimese käsitlus on terviklik.

Erinevad tasakaalutuse seisundid, nagu stress, depressioon, lihas- ja emotsionaalsed pinged häirivad inimese loomulikku elujõudu. Shindo® abil avatakse ja hoitakse meridiaanid ehk energiakanalid avatuna. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjusteks.
Shindo võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, tänu millele ka loovus, elurõõm ja inspiratsioon pulbitsevad vabalt.
Lõdvestumise soodne mõju meie tervisele on kõikidele teada. Shindo vabastab keha emotsionaalsetest ja füüsilistest pingetest, tasakaalustades samas keha energiaid.

Shindos® kohtuvad ida ja lääne oskusteave, vana ja uus arusaam tervendamisest ning aktiivne ja passiivne tugevus ja nõrkus. Shindo® pakub võimalusi, jõudu, julgust ja rõõmu. Loodame, et see rõõm saaks osaks võimalikult paljudele ja et seda jätkuks jagamiseks eri elualadele.

Kuidas Shindo seda kõike teeb?

Inimese kehas voolab energia. Eesti keeles lihtsalt eluenergia, jaapani keeles ki ja Hiinas chi. Eluenergia voolamisest ja tasakaalust kehas sõltub meie vaimne ja füüsiline tervis. Energia kulgeb mööda kanaleid, mis on nagu väikesed jõed. Ja samamoodi nagu jõgede puhulgi – kui on vool, on jõe ümber elu, kuid kui voolu mingil põhjusel enam pole, kuivab jõgi kokku ja igasugune elu temas ja tema ümber lakkab olemast, hääbub. Nii ka inimestega – kui energia kanalites voolab takistusteta, oleme terved, vitaalsed, kuid kui energia seiskub või tasakaalust välja läheb, väljendub see erinevate haiguste ja hädade näol meie füüsilises ja emotsionaalses kehas.
Iga energiakanal on seotud elutähtsa organiga meie kehas, mille järgi ta endale ka nime on saanud. Põhienergiakanaleid on kaksteist ja shindo venitused ongi loodud selle põhjal, kus need kanalid meie kehas asetsevad.
Iga venitus tegeleb korraga kahe energiakanaliga, vabastades meie keha sinna kuhjunud blokeeringutest, et ennast jälle tasakaalukama, tervema ja õnnelikumana tunda.

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.