Harmooniline inimene

Idamaised ja läänelikud lähenemised
Kuidas reageerivad paljud inimesed meie seast elus ette tulevatele keerulistele olukordadele?
Nii see on, tundes hirmu, alateadlikult tunneme sellistel hetkeldel kaitsetust. Vähesed teadvustavad , et ebameeldivate aistingute allikas oleme meie ise. Sellised ärevad sündmused just ongi need mis annavad meie teavet meie salajasest „sisemaailmast“. Muidugi ei ela me maailmas esimest päeva ja paljude kogemused ületavad minu omi kordades. Ometi arvame end teadvat kuidas elada selles maailmas, selles ühiskonnas. Arvame sageli, et kui välismaailmas on kõik enam-vähem rahulik , siis on meie hing lausa kohustatud olema õnnelik. Kas tuleb tuttav ette?
Tegelikult me lihtsalt peame õppima olema õnnelikud, arendama ja harmoniseerima oma sisemaailma, siis hakkavad ka värvid välismaailmas meie sisemust peegeldama. Selleks vajame me tööriistu, et jõuda selgusele oma missioonist siin elus ja et lahenda kõik tekkivad probleemid. Õppides kasutama omaenese seesmist keskust – hingekeskust , suudame me ebameeldivuste korral leida üles ka iseend sisemine probleemiallikas. Need võivad olla nii tervisemured, pere- ja isiklikud probleemid kui ka äri- ja tööraskused.
Paljud inimesed tegelevad üksnes oma kehaga, jättes kõrvale emotsionaalsed, psüühilised ja vaimsed aspektid. Kuid inimene ei ole mitte kehe koos hingega vaid hing koos kehaga. Selles on väga oluline erinevus.
Olen sama meelt mis paljud idamaade mõttetargad: informatsioon tuleb üksnes nende juurde, kes on valmis seda omandama. Võimalik, et mõned inimesed ei taju idamaade tarkuste kogu sügavust ja tunnevad, et ei suuda seda filosoofiat omaks võtta. Sellisel juhul palun ühte: hoiduge hinnangute andmisest teiste, teile hetkel arusaamatute kultuuride mõtte – ja eluviiside kohta. Olen ise ülimalt tänulik saatusele selle eest, et mulle on antud nii palju õppetunde ja võimalusi ammutada elust rikkalikult kogemusi. Iga inimene ja olukord minu teel on mulle midagi õpetanud ja mind sellevõrra rikastanud.
Üks kõige peamisem tööriist, mille abil tõepoolest saab muuta oma elu ja maailma on meie mõttetöö. Kahjuks väga vähesed mõtlevad sellele kui võimas on mõtte jõud. Mõte mõjutab nii ennast kui ka teisi. Mõte on loodud meie teadmistest ja on otseses seoses meie sõnadega. Kui mõte on negatiivne/agressiivne siis te kiirgate ka seda energiat. Ja inimesed kes on teie läheduses, muutuvad ka agressiivseks. Põlguse energia tekitab põlgust. Armastuseenergia armastust, headus headust. Seetõttu on väga tähtis mõelda väga hästi iseendast ja teistest. Sest sellest sõltub kuidas tajuvad teid ümbritsevad inimesed. Kuldreegel: „ see mis pole saanud mõtteks, ei juhtu kunagi“. See lause võib mõjutada kõike, mis on teiega toimunud, toimub praegu või tulevikus. Mõte suudab kõike muuta, nii meis kui väljaspool meid. Mõte suudab kõike. Igaüks meist suudab tegeleda mõttete korrastamisega. Teie jõud ja teie anne on siin usu küsimus. Usust iseendasse.
Olen kindel, et igaüks on kokku puutunud teabega inimese tšakratest, tema energiasüsteemist. Minu joaks on see olnud peamine teejuht minu sisemaailmas.
Inimese tšakrate süsteem
Peamine mõte mida ma tahan siis edastada on tšakarate harmoonilise töö tähtsuse mõistmine. Mulle meeldib määratlus, et tšakrad on inimese energeetilised keskused, energiapöörised. Nende kaudu me osaleme mitmesugustes energeetilistes protsessides. Just tšakarate kaudu satub universumi energia närvipõimikuisse ja sealt edasi keha kõikidesse organitesse. Seda kinnitavad kõik idamaised õpetused. Seda on mainitud veedades ning energiatest arusaamine oli omane paljudele põliskultuuridele. Neis varastes kultuurides mõisteti ja hinnati energat. See on süsteem mida joogid ja mungad on jaganud juba tuhandeid aastaid, kuid mis tänapäeval on aga suuresti unustatud.
Mida arenenumad ja avatumad on tšakrad, mida harmoonilisem on nende töö, seda rohkem energiat tuleb kehasse, seda tervem te olete ja seda enam end teostate. Kuna inimene on füüsilised kehad kehastunud hing siis tšakrate teooria on omamoodi „hinge kehastuse anatoomia“. Mida on vähemasti sama tähtis tunda kui oma füüsilise keha ehitust.
Igal tšakaral on oma individuaalne funktsioon. Peale kõige muu on tšakra avamine ja aktiivne arendamine inimese jaoks teatava värava avamine teatud energeetilisele tasandile. Nii kuidas avanevad tšakrad, tõuseb qi energia (eluenergia, elujõud) alumiselt tšakralt ülemistele. Hinge arengut on võimatu kujutleda blokeeringute eemaldamiseta igalt tšakralt ja neid omavahel harmoniseerimata. Mõningate tšakarate töö blokeeritus annab kohe tunda inimese elus, kuna need tema elualad, mille eest üks või teine tšakra vastutab, arenevad kehvemini. Inimesel jääb puudu teatud liiki energiast, mis on vajalik enesetoestuseks. Kui mingis valdkonnas, kas loomingus, füüsilises või seksuaalelus ilmnevad probleemid, siis järelikult ei ole tal küllalt vastavat energiat. Kõik me tuleme siia ellu kindlaid ülesandeid täitma. Meie elu probleemsed alad annavad meile signaali: siin on midagi korrast ära! Tee korda!
Meil on lihtne vastu võtta seda mida mõistame, ja eitame seda mida mõista ei suuda. Mõistmatus tekitab kaose meie mõtetes ja rakkude energiavahetuse struktuuris, keha elundites. Me ju elame ühiskonnas ja suhestume päevast päeva ja mõistmatus kutsub kõige sagedamini esile negatiivse käitumise. See toob kaasa tšakrate kaootilise töö, mida me tajume kui ärritust , tigedust, viha ja solvumist. Mida kauem me elame, seda rohkem koguneb. Solvumised väljendavad meie keha täitvates negatiivsetes vibratsioonides. Sellisel juhul pole seal ju kohta headel vibratsioonidel ja jääme ilma headest emotsioonidest. Armastuse jaoks ei jäägi meis kohta. Siin on põhjus haiguste tekkeks.
Mõistmatus tekib ainult ühel põhjusel: meil pole piisavat teavet või kogemust kohtudes uutes tundmatutes olukordades. Järelikult on põhjus meis ja mitte kelleki teises! Ja meil pole oluline saada teavet mitte ainult ühiskonnast kus elame, vaid ka universumist ja selles võivad meid abistada harmooniliselt toimivad 7 peamist tšakrat.
Kui inimene „vibreerib“ madalasageduse diapasoonis, lubab ta väljaspoolt tulevatel madalasagedusenergiatel oma energiavälja seguneda ja oma elu mõjutada. Maadalasagedusenergia on agressioon, tigedus, viha, iha, kadedus ja palju muud mida oleme harjunud pidama negatiivseteks. Kui see juhtub, on mõtetel kombeks segi minna, inimene satub segadusse, muutub rahutuks, järgneb stress, võimetus sellisele mõjutustele vastu seista ja järgneb depressioon. Selline „madalsageduselu“ viib inimese tema vibratsioonide edasisele langusele, tervise ja eluhuvi kaotusele, ummikusse. Teadlikult lähenedes, inimene puhastub, taastab tervise ja saab korda oma elu.
Kuidas siis oma vibratsioone tõsta? Meetodeid on palju. Meditatsioon, jooga praktikad, taiji jne…kuid peamine abiline on meie mõte.
Kokkuvõtvalt täidavad tšakrad meie elus korraga mitut funktsiooni, mille hulgas on ka organismi ühtse struktuuri ja keha iga raku täitmine qi eluenergiaga. Mistahes kehaosa vaevused või haigused tulevad qi eluenergia juurdevoolu halvenemisest sellesse kehaosasse. Sel juhul on tervenemine võimalik vaid juhul kui energiat on küllalt ja see hulk täieneb piisavalt ja pidevalt.
Joogad teavad, et vaimne tervis on füüsilise tervise alus. Kui inimese hinge toidavad kõrgemad energiad, kaitseb see ka keha. Alati on harmooniline see, mis on loomulk ja toimib õigel ajal. Meie tee on saada harmooniliseks inimeseks.

Erme Martin
Tallinn 2015

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.