Inimese energiasüsteem

Inimese energiasüsteem

Paistab, et otsime meeleheitlikult väljapääsu saabuvast keskonnakriisist, linnade ühiskonnahädadest ning üha enam meid tabavatest haigustest.
On palju inimesi kes otsivad tähendust ja sihti ning tahavad elada harmoonias iseenda, üksteise ja loodusega. Seda näitab üha selgemalt massiliselt taasärkav vaimsus ja suur huvi tervedamispraktikate vastu.
Nii on toimumas suur muutus ka tõestuspõhises meditsiinis. Püüd ravida igat määratlevat haigust põhjustavat patogeeni- olgu see siis aidsi põhjustav viirus või tavaline külmetus, mõni reeturlik vähigeen või kahjulik mürk või bakter-on silmnähtavalt üha tabamatum. Tänapäeva meditsiin ei suuda pidada sammu selle „otsi ja hävita“ strateegiaga.
Ärge saage minust valesti aru. Materijaalsed püüdlused haigust ravida on tähtis ja õilis ülesanne. Paraku on see ülesanne tänapäeva lääne meditsiinis ületähtsustatud.
Pole uudis, et tervise ja haiguste tõeliseks mõistmiseks peab meditsiin vaatama kaugemale füüsilistest põhjustest ning hõlmama inimelu terviklikkust.
Meditsiin ei tohi enam teeselda, et on parandusmasin. Peamine probleem on, et meditsiin on endiselt suletud vanasse teadusesse. Endiselt usutakse, et haigusi põhjustavad keemilised, bioloogilised, geneetilised ja füüsilised tegurid.
Minu meelest on siin puuduv tegur energia. Kogu elu, eostamisest surmani, hoiab füüsilist organismi koos elujõud või energia, millel on kujundav mõju.
Kui see jõud viimaks taandub, saabub surm. Energia ehk elujõud toimib kõigis elusolendites-taimedes, loomades ja inimestes.
Inimtegevuseks on vaja energiat igas molekulis, luus, lihases ja elundis. Seda ka siis kui me mõtleme või magame. Iga mõte, organitöö ja füüsiline töö kaasab suurel hulgal keha läbivaid bioelektrilisi ja biokeemilisi signaale.
Olen õppinud tundma mitmeid lääne ja ida tervendamiskunste, mind on õnnistatud võimalusega õppida tundma mitmeid vaimseid õpetajaid ja traditsioone ning omandada seejuures uusi lähenemisviise inimese siseilmale. Võin siiski ausalt öelda, et mida enam olen õppinud ja kogenud seda enam mõistan, et inimese energiakeha on keerulise ja mitmetasandilise ülesehitusega.
Inimese energiasüsteemi elujõud juhib energiat läbi peenenergiakihtide. Just aktiivne energia paneb meie jäsemed liikuma ja laseb meil kogeda emotsioone ning teha vabu valikuid. See elustab meie meeli ja kaitseb meid stressiolukorras. Elujõud eksisteerib kõikides eluvormides ja on ühesugune nii inimess, loomas kui taimes. Kuigi väliselt erinev, on see jõud siiski kõikides elusates asjades sama. Just see eristab elu ja mitte-elu.
See jõud suunab meie füüsilisi eluenergiaid, kasutades energiakeskusi (tšakraid) juhtidena, et filtreerida energiat läbi füüsilise keha. Energia liigub läbi energiakeskuste (tšakrate), stimuleerides sisuliselt meie ainevahetust füüsilisel tasandil.
Kui keha kogub ülemäära kuumust või vedelikku, mõjutab see ka energia töötlemist. Ehk liigne kuumus, mis võib olla väljendamata jäänud viha, tekitab veres põletikku. Vedelike ülemäärane seiskumine kehas tekitab limaskestade põletikku ja rohket lima ning võib areneda kasvajaks, kui tagasikäiku ei anta.
Meie füüsilised kehad on meie energeetilised kaardid. Me peaksime lugema keha kui emotsionaalse allasurutuse kaarti, et aru saada mis toimub sügavamal tasandil. See näitab, millises kohas süsteemis on ummistus või ebapiisavalt energiat.
Keha kasutab energiakeskustest (tšakratest) vallandunud energiat. Kui energiakeskus ehk tšakra on ummistunud muutub energia filtreerimine loiuks. Seda võib kogeda külmatunde ja eluenergia puudumisena. Me oleme väsinud, haiglased või kannatame kõhukinnisuse all. Liiga suur hulk energiat tšakrates ilmneb kuumuse, ärrituvuse ja loidusena.
Erme Martin

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.