Mis on kristallvoodi?

Paljud Ida-Aasia, Aafrika ja Lõuna-Ameerikas tegutsevad arstid otsivad haigusi kõigepealt hingest, alles seejärel püüavad parandada keha. Mitmete Jaapani ja Ameerika põlisrahvaste lähenemisviisiks on kõigepealt uurida haigestunu perekonda, elulaadi või keskkonda. Siit edasi minnes on arukas arvata, et vaevus mingis osas- haigus, stress, halb suhe- viitab kogu olemuse haigusele ja vastupidi. Kui me usume, et oleme halvad, võib see tekitada halva tunde, panna meid mõtlema teistest halbu mõtteid ja lõpuks viia füüsiliselt halva enesetundeni. On päris ilmne, et nii saab juhtuda vaid siis, kui keha hing ja vaim on omavahel ühenduses.

Juba iidsetest aegadest on hinnatud kvartskristalle nende tervendavate ja puhastavate omaduste poolest. Kristallid on abiks enesetervendamisel, aidates viia meele, keha ja vaimu terviklikkuse ja harmooniani.

Kristallvalgusteraapia mehhanismi nimetatakse kristallvoodiks (Chrystal Bed Therapy) – maailmas tuntuks saanud nimi), mille olulisim osa on konstruktsioon, mille liigendatud hoobade tipus on mäekristallid.   10300081_804679032912289_5383650506627974147_n

Teraapias kasutatavad kvartskristallid on tekkinud maapõues gaasist ja mineraalidest 2 miljonit aastat tagasi. Nimetatud teraapia töötab kolmikravi põhimõttel: muusika, kristallid ja värviline valgus loovad võnkumisi, mille sagedused tasakaalustavad tšakrate ehk energiakeskuste kaudu inimese energiasüsteeme. . Hea tervise peamiseks eelduseks ongi energia vaba liikumine tšakrates.

Mis on tšakrad ja kuidas tekivad takistused tšakrates?

Tšakrad reguleerivad, säilitavad ja juhivad meie olemuse füüsilisi, emotsionaalseid, vaimseid ja hingelisi tahke füüsilisel tasandil. Tšakrad on väravad keha, vaimu ja hinge vahel. Termin “tšakra” on pärit sanskriti keelest ja tähendab valgusratast. India traditsioonilise meditsiini järgi on need peenkeha pinnal paiknevad rattakujulised pöörlevad peenmateeria keerised.

Tšakrad ehk energiakeskused on inimese teadvuskeskused. Need on silmale nähtamatud energiapöörised, mis kuuluvad inimese aura juurde. Seitse tšakrat on reastatud piki lülisammast läbistades keha vaagnapiirkonnast kuni lagipeani. Tšakrate energia mõjutab kõigi organite ja näärmete tööd ning nendest sõltuvad meie tunded, mõtted ja emotsioonid.

Paljudel inimestel töötavad tšakrad väga väikese võimsusega, kuna nendesse on kinni jäänud elulised probleemid ja emotsioonid. Need omakorda tekitavad mitmeid kehalisi ja hingelisi probleeme, millele tihtipeale lahendust leida ei osata ning mille suhtes ka kaasaegne meditsiin on sunnitud käed üles tõstma.

Enamik meist reageerib ebameeldivatele kogemustele tunnetuse blokeerimisega ja peatab nõnda meie loomuliku energiavoolu. See takistab tšakrate arengut ja küpsemist, mille tulemusena tõkestatakse mingi täiesti tasakaalus psühholoogiline funktsioon. Kui energiavool nõrgeneb, võib sellele tõenäoliselt järgneda füüsiline probleem (haigus). See kehtib kõigi tšakrate kohta. Kui me mõne kogemuse (või tunde) maha surume, blokeerime sellega vastava tšakra ja moonutame seda. Tšakrad blokeeruvad, ummistuvad seiskunud energiaga, hakkavad pöörlema ebaühtlaselt või vastupäeva. Kui nüüd tekib haigus, on tšakra tõsiselt kahjustatud. Kui tšakrad toimivad normaalselt, on nad kõik avatud, pöörlevad päripäeva, omandades üldisest väljast vajalikku igaühele iseloomulikku energiat.

Alternatiivravi spetsialistid ütlevad, et kui inimene on noor ja täis elujõudu, siis ringlevad tšakrad sünkroonselt ja ühtlase kiirusega. Vananedes aga muutub energiakeskuste liikumine ebarütmiliseks, mis omakorda kiirendab vananemist ja nõrgendab immuunsüsteemi. Energia liikumise löövad tasakaalust välja ka stress, ebatervislik eluviis ja emotsioonidega liialdamine.1

Tšakrate põhiline funktsioon on energiavahetus inimkeha ja keskkonna vahel. Negatiivsed mõtted ja emotsioonid põhjustavad haigusi sellepärast, et energiavool moondub. Puhtaid energeetilisi häireid on kergem parandada kui neid, mis on juba võtnud füüsiliste haiguste vormi.

Kuidas valmistuda seansiks?

Ei mingit erilist ettevalmistust. Kuid parima tulemuse saamiseks soovitatakse kanda valget või heledat riietust. Seansi ajal on inimene riietega, vajalik eemaldada ainult ehted ja kristallid. Ole lihtsalt avatud suhtumisega, vastuvõtlik, ja rahuliku meelega. Sellises seisundis muutud vastuvõtlikumaks sinusse voolavatele tervendavatele energiatele.

Seanss

Teraapiaks tuleks varuda üks tund, see sisaldab konsultatsiooni enne ja pärast seanssi, kristallvoodi seansi pikkus 40 min. Lamades selili massaaźilaual, paigutatakse sinu energiakeskuste ehk tšakrate kohale 7 erakordselt puhast kristalli. Iga kvartskristall on kvaliteetselt töödeldud, kiirgamaks teatud võnkesagedust ning kindlale tśakrale omast värvi. Seansi ajal kiirgavad kristallid valgust, energiat ja värve juurtśakrast kuni kroontśakrani. Vilkudes kindlas rütmis, puhastavad ja joondavad nad sinu energiaid. Samal ajal aitab rahustav muusika kehal veelgi rohkem lõdvestuda ning avaneda kehasse tulvavatele tervendavatele vibratsioonidele.Crystal_Light_Bed_1_compressed

Kristallvoodi teraapia parandab immuunsussüsteemi ning tasakaalustab ja puhastab inimese vaimset, emotsionaalset ja füüsilist keha. Iga tervendusseanss on ainulaadne ja kordumatu kogemus. Seansi ajal võib tunda soojustunnet või surinat mõnes kehaosas. Tavaliselt tekitavad kristallid ülima lõdvestatuse ja rahu seisundi, nii et võid jääda ka lihtsalt magama ja tunda ärgates end tõeliselt värskena. Samas võid saada ka mõne vaimse kogemuse.

Kliendi kohal asetsevad kristallid toimivad kui looduslikud laserid kontsentreerides, suurendades ja kiirendades kristallilist energiat suunatuna keha seitsmesse energiakeskusesse.

Kristallvoodi teraapia on võimas vahend tšakrates tekkinud takistuste ja blokeeringute vabastamiseks.

Kristallvalgusteraapiat nimetatakse ka mõnikord ka arenenud kromoteraapia masinaks. Kromoteraapiaks nimetatakse ravimist valguse ja värvide abil. Põhimõte on selles, et valgus, mis kujutab endast erineva pikkusega elektromagnetlaineid (just pikkusest sõltub värv), tungib kudedesse ja kannab endaga teatud energiat. Kusjuures iga värv kiirgab erinevalt, mistõttu eri värvid mõjutavad inimest erineval moel.

Tänapäeval on kindlaks tehtud, et monokromaatiline valgus mõjutab organismi elulisi näitajaid: vererõhku, pulssi, hingamist.

Kust on Kristallvalgusteraapia pärit?

Kristallvoodi on pärit Brasiiliast, kristallmägedes asuvast kuulsast Joao de Deusi tervenduskeskusest ehk Casa de Dom Inacio´st. Casa on imeline ja looduslikult eriline paik oma energiate ja tavameditsiini jaoks „imepäraste“ tervenemistega. Kristallvoodid on keskuses kasutuses ühe tervendusmeetodina.

Täiendavat informatsiooni kristallvalgusteraapia ehk kristallvoodi kohta on võimalik saada:

http://www.johnofgodcrystalhealingbeds.org/

Teaduslik lähenemine Kristallvalgusteraapiale

Inimese keha koosneb kuni 70% veest. Veemolekulid võivad võtta erinevat kuju. Tervetes keharakkudes asetsevad veemolekulid on korrapärase kujuga, see-eest kahjustunud keharakkude veemolekulid on korrapäratud.

Kristallide molekulaarstruktuur on üks korrapärasemaid, mida looduses leida võib. Kristalli läbiv valgus resoneerib kristalli struktuuriga ning mõjutab omakorda meie rakkudes asuvaid veemolekule, muutes need taas kauneiks ja korrapärasteks. Vee struktuur meie kehas paraneb. Seega üks seletusi kristallteraapia tervendava efekti kohta on, et kristallides tekkiv vibratsioon resoneerib meie rakkudes asuvate veemolekulidega ja parandab nende struktuuri.

Enamus meie teaduslikest arusaamadest kristallteraapia valdkonnas pärinevad dr. Marcel Vogelilt, kes pühendas oma elu kvartskristallide uurimisele. Ta viis läbi erinevaid katseid, mille käigus uuris kristallide võimet mõjutada füüsilisi protsesse. Eksperimentide tulemused olid järgmised:

– Kindlal viisil lõigatud kristall tekitab pidevat konstantset vibratsiooni samal sagedusel kui vesi oma puhtaimas olekus.

– Liikuv vesi võtab vastu kristalli vibratsiooni resonantse interaktsiooni kaudu ning läbi ülekantud laengu restruktureerib vee.

– Lõigatud kristall on võimeline muutma vee struktuuri. Kuna me koosneme kuni 70% veest on võimalik vastava meetodi abil meie tervist tugevalt mõjutada.

Lisa lugemist: http://www.mindspring.com/~kabalah/crystal.html

Saadud kogemused

Iga inimene, kes on saanud teraapia osaliseks, on oma kogemust erinevalt kirjeldanud, see on unikaalne ja sõltub inimese seisundist, vajadustest ja teadlikkusest.

Kogemus on täiesti individuaalne.

Mõtted on selgemad ja parem keskendumisvõime

Vähem stressi ja parem enesetunne

Sügav lõdvestumine

Tundlikkuse tõus meeltes

Suurem rahu iseendaga (tasakaalus tšakrad)

Sügavam vaimne arusaamine iseendast ja elu olukordadest

Saab suuniseid, kuidas kõige paremini toime tulla oma haiguste või probleemidega

Vabastab negatiivseid emotsioone

Loe teraapial käinud klientide kogemustest või anna teada, kuidas seanss sulle mõjus.
Ajakiri “MARI” Mai, 2014 “Lamades kristallide all”:
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/14b06ef2ef4a7cf1?projector=1