Minu lugu

INIMESE MUUTUMISVÕIME ON TOHUTU

Erme Martin

Erme Martin

Üks lugu, üks elu

Olen Erme Martin ja üks teie seast ehk tavaline /eriline inimene, kes on tulnud siia maailma oma rada tallama.

Sündisin Tallinnas, kuid pärast juristi diplomi kättesaamist elasin ja töötasin kaua Saaremaal. Hiljem kolisin sünnilinna Tallinna tagasi. Peamiselt töötasin finantsvahendusettevõtetes (pangad, kindlustused, liisingud) erinevatel ametikohtadel: klienditeenindajana, müügijuhina, esinduse juhina ja finantsnõustajana. Seega on minul olemas ka väga pragmaatiline pool ehk „olen kahe jalaga maas“.

Peale ühte tõsist hingetraumat tekkis rida küsimusi, millele ma hakkasin vastuseid otsima. Mis toimub inimese ajus? Kust tulevad käitumismustrid? Mis selle käivitab? Kuidas meeltes toimuv mõjutab meie keha? Kuidas leida tasakaal iseendas selles müra täis elukeskkonnas? Mis asja ma õieti siin maamunal ajan ja kas ma ise olen kõige selle juures õnnelik? Asusin uuesti õppima. Lisaks psühholoogia bakalaureuse kraadile, olen täiendanud ennast Tartu Ülikoolis psühholoogiline nõustamises ja psühhoteraapias ning kriisipsühholoogias. Samuti olen tutvunud lähemalt mitmete teraapiatega. Erinevaid teraapiasuundi on maailmas väga palju. Mõned terapeudid peavad kõige olulisemaks inimese mõtlemise muutmist, mõned panevad pearõhu tunnete väljaelamisele, mõned tegelevad vaid kehaga. Vajalikud on need kõik. Mind kõnetas Psych-K (psühholoogilise kinesioloogia) ja Shindo (http://shindo.ee/mis-on-shindo/). Oman PSYCK-K praktiku diplomit ning kasutan seda suurepärast tööriista ka töös klientidega.

Olen reisinud palju erinevates maades, tutvunud paljude erinevate inimeste ja  kultuuridega. Eriti südamelähedaseks on saanud budism. Budismi paremaks mõistmiseks tuleks silmas pidada, et see Indiast alguse saanud maailmausund peab tähtsamaks õiget eluviisi ja vaimseid praktikaid, mitte abstraktset filosoofiat.

Ülikooli lõputöö kirjutasin teemal: „Budistlike õpetuste rakendamine igapäevaelus ja lääne psühhoteraapias.”

Nii ongi minu tegevused ja tähelepanu suunatud nii iseenda kui teiste inimeste sisemise tasakaalule ja hingelis/vaimsele tervisele: ühendades idamaised ja läänelikud lähenemised.

Elult saadud kogemused on nagu pärlid üksteise järel reas, iga järgmine on välja kasvanud eelmisest, iga mõtte ja teoga loome oma tulevikku. Iga kogemus, rõõmus või kurb, õnnetunnet või pettumust valmistav on andnud teadmisi ja oskusi, mis aitavad järgnevaga paremini toime tulla.

Inimesed otsivad vastuseid oma küsimustele: miks on elu nii keeruline ja miks me praegune tsivilisatsioon on mandunud vasturääkivuste kogumiks. Kui filosoofia, psühholoogia, eneseabirühmad ning isegi religioon ei tule toime mõttekate väliste lahenduse pakkumistega, hakkavad inimesed otsima seestpoolt. Sissepääsu sisemisse teadlikku vaimsusse võib avada kvartskristallide kasutamine. Minu esmane kokkupuude kristallidega oli Indias kuid lähemalt inimeste igapäevaprobleemidele lahenduste leidmiseks jõudsid kristallid minuni kui külastasin Brasiilias kristallmägedes asuvat Joao De Deusi tervenduskeskust Casa de Dom Inacio’t. Sealt on pärit ka Kristallvalgusteraapia, mida Eestis juba tuhanded inimesed kogeda on saanud.

Kvartskristallid on mitmeotstarbelised tööriistad ravimisel ja meditatsiooniseadena kasutamiseks. Ravikristallid, kui nad on programmeeritud, toimivad nagu ravija/mediteerija enda kehaenergia võimendajad.

Inimesed on keerulised olendid, nad eksisteerivad mitmel tasandil: füüsilisel, emotsionaalsel, vaimsel ja hingelisel. Kõik tasandid on omavahel seotud ning koostoimes: see, mis eksisteerib füüsiliselt, on olemas ka muudel tasanditel ja vastupidi. Süsteem on viimase detailini terviklik. Samas on kokkukõla inimeseti erinev, sõltudes nii geneetilistest kui ka sotsiaalsetest teguritest. Miks peaksid siis meie haigused olema erandiks?

Iga haigus on protsess, algusega energeetilisel tasandil. Enamik füüsilisi haigusi tuleneb emotsionaalsetest, hingelistest ja vaimsetest kriisidest. Kõik haigusprotsessid toimivad kindlal eesmärgil. See kirjeldab elu evolutsiooni printsiipi. Haigus nagu kõik muugi võib olla väga õpetlik kogemus. Igal haigusel on meie jaoks oma õppetund ja võimalik, et põhjus, miks me üldse haigeks jäime, on see, et see on ainuke viis see õppetund omandada. Mida need õppetunnid meie jaoks tähendavad, on väga personaalsed: ainult igaüks ise suudab põhjuse välja juurida.

Mis hoiab mind hoolimata akadeemilisest haridusest avatuna sellele pealtnäha müstilisele ja teadvustamatule teadlikkusele? Elu ise! Minu jaoks on müstiline see, kuidas haav “oskab” paraneda.

Haigus on nagu arvuti tühista-klahv… meie elu ümbersuunaja. Haigus ütleb meile: “Muuda oma eluviisi või mõttemaailma.” See pole kuidagi seotud häbi või süütundega, vaid julgusega muutuda ja areneda. Selleks ehk me siia maailma oleme tulnudki?

Ma arvan, et tegelikult ei saagi me teada, milline maailm tegelikult on; kõik sõltub sellest, kelle silmad seda vaatavad. Vähemalt minu silmade läbi on inimkeha elusa energia süsteem.

Reisidel olen avastanud, et pole tähtis millises maailma paigas inimesed elavad, kõik nad tahavad sarnaseid asju: tervist, õnne, meelerahu, armastust, küllust ja vabadust. Meie enda sees on olemas kõige uskumatum tarkus, kuidas seda kõike saavutada. Peab ainult õppima seda kuulama ja selle järgi toimima. Tänan!